OZ CHPH SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Oblastné združenie CHPH Spišská Nová Ves vzniklo v roku 1990. Dovtedy boli členovia siedmych Základných organizácií  - Spišský Štvrtok, Smižany, Spišská Nová Ves, Odorín, Levoča, Spišské Podhradie a Richnava súčasťou OZ CHPH Poprad . Naše OZ CHPH sa stalo pevnou organizačnou jednotkou SZ CHPH a počas svojej existencie zorganizovalo množstvo chovateľských akcií , keď vrcholom bola  Celoštátna výstava PH v roku 1998.

Prvým predsedom OZ bol pán Vlastimír Pomajdík a do roku 1996 túto funkciu vykonával p.Štefan Kečka. Od roku 1997 až po súčasnosť je predsedom Mgr.Milan Blahovský zo Spišského Podhradia.

V našich radoch je okrem výborných funkcionárov aj množstvo úspešných chovateľov, reprezentantov SZ na olympiádach či Stredoeurópskych výstavach, ako aj majiteľov úspešných holubov v Testovacích staniciach po celom svete.

 

Informovanosť členov a pomoc v otázkach problématiky chovu poštových holubov je cieľom nášho združenia a k tomu chceme využiť práve tieto priestory, kde veríme že sa chovatelia dozvedia množstvo zaujímavosti a noviniek vo svete nášho športu

                                                                                                                            výbor OZ